Warsztaty warzenia piwa

 

Domowe warzenie piwa stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Przybywa zarówno piwowarów jak i konsumentów, którzy uważają, że właśnie trunki warzone z naturalnych składników i według starych receptur, mają najlepsze walory smakowe.

Podczas warsztatów skupimy się na temacie warzenia oraz  wymaganego i niezbędnego sprzętu do produkcji piwa domowego. Uczestnicy uzyskają niezbędne informacje do tego, by samodzielnie uwarzyć piwo – od charakterystyki różnych gatunków słodu, chmielu i drożdży, po instrukcje budowy prostych urządzeń niezbędnych do wyrobu tego alkoholu. Zapoznają się także z  poszczególnymi etapami powstawania piwa.

Kluczową częścią warsztatów jest wspólne warzenie piwa w wybranym przez uczestników stylu. Ale to nie wszystko. Po czterech tygodniach leżakowania, Twoje piwo będzie na Ciebie czekało. Gotowy na spotkanie z piwowarem?

Eventy plenerowe

Jeśli chcesz zaplanować atrakcyjny czas dla swojej grupy, zapraszamy na eventy i gry plenerowe, które zaangażują i zintegrują przekazując garść ciekawostek związanych z regionem wplecionych w scenariusz poprowadzony przez doświadczonych animatorów, przewodników i aktorów teatralnych. Dzięki nam możesz się przenieść w czasy renesansowych alchemików i laborantów, średniowiecznych poszukiwaczy złota i szlachetnych kamieni, tajnych agentów sowieckich, czy poszukiwaczy przygód. Dla każdej grupy oferta przygotowywana jest indywidualnie, ale na podstawie scenariuszy, które mamy Wam do zaoferowania. Oferta przygotowana jest dla różnych grup wiekowych. Zapraszamy

  • Miedzianka
  • Kopalnia Podgórze (Kowary)
  • Złoto Walonów
  • Karkonoscy Laboranci

Walonowie i Wenecjanie

Walonowie i Wenecjanie

Gra edukacyjna z fabułą realizowana na terenie Szklarskiej Poręby.

Warsztaty edukacyjne

Warsztaty i pokazy, to oferta przeznaczona dla dzieci młodszych, starszych, rodzin i grup dorosłych. Nawiązując do tradycji Karkonoszy i Sudetów zapraszamy do warsztatów i pokazów mineralogicznych, wypraw na poszukiwanie minerałów, tworzenie biżuterii z kamieni ozdobnych i pokazów. Dla naszych grup proponujemy również warsztaty mydlarskie z samodzielnym tworzeniem mydełek i opowieścią o historii brudu, podczas której dowiesz się kto kąpieli chętnie zażywał, a kto unikał mydła. Dla starszych proponujemy warsztaty i pokazy warzenia piwa z degustacją tego najpopularniejszego w średniowiecznej Polsce trunku. Cenną wiedzę przekaże jeden z naszych piwowarów, który rozwieje wiele mitów z piwem związanych.