Witaj w Sudeckiej Krainie!

Specjalizujemy się w organizowaniu programów pobytowych oraz wycieczek pieszych i autokarowych.

Planujemy wycieczki jednodniowe i wielodniowe, układamy programy dla kolonii i zielonych szkół. Ponadto organizujemy eventy, gry plenerowe, spektakle teatralne, wycieczki tematyczne, warsztaty i prelekcje.

Łączymy dobrą zabawę z ciekawym i oryginalnym przekazem informacji o regionie. Naszą ofertę kierujemy do grup o szerokim przedziale wiekowym, grup zorganizowanych, uczestników konferencji i wyjazdów firmowych jak i grup kameralnych – kilkuosobowych. Nie układamy programów zza biurka, ani nie jeździmy palcem po mapie.

Do każdego programu i wycieczki podchodzimy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań abyś był zadowolony. Jeśli chcesz spędzić czas w ciekawy sposób, po prostu zadzwoń do nas lub napisz.

 

Jarosław Szczyżowski

Jestem przede wszystkim spełnionym Przewodnikiem Sudeckim, moją pasją jest historia Dolnego Śląska etnografia, dawne kulty i wierzenia. Gram na instrumentach pierwotnych i etnicznych, uwielbiam teatr i literaturę. Jestem autorem Przewodników Emocjonalnych wydanych przez Wydawnictwo ADREM i kilku jeszcze książek, które czekają cierpliwie na wydanie. Nie da się ukryć, głowę mam pełną pomysłów, które staram się urzeczywistniać na teatralnej scenie Sudetów.

Przewodniki Emocjonalne wydane przez wydawnictwo ADREM

Olga Orlińska Szczyżowska

Moja działalność obejmuje kilka dziedzin, których wspólnym mianownikiem są góry, sztuka i przestrzeń kulturowa Sudetów rozciągająca się miedzy trzema krajami – Polską, Czechami i Niemcami.Jestem licencjonowanym przewodnikiem górskim sudeckim, przewodnikiem Karkonoskiego Parku Narodowego, pilotem wycieczek Dolnośląskiej Izby Turystycznej, instruktorem turystyki pieszej górskiej i instruktorem rakiet Śnieżnych Towarzystwa Turystów Przyrodników i Krajoznawców. Mieszkanie w Kotlinie Jeleniogórskiej daje możliwość życia kulturą „Trójstyku Granic”, udziału w projektach transgranicznych dzięki którym inaczej patrzy się na ten obszar poznając historię, kulturę i sztukę. Zawodowo związana jestem z Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, gdzie zajmuję się m.in, edukacją regionalną i kulturową, warsztatami artystycznymi. Dzięki znajomości języka niemieckiego buduję „kulturowe mosty” miedzy przeszłością a teraźniejszością. Nie tylko interesuję się sztuką, ale z pasji zajmuję się malarstwem, tworzę ceramikę artystyczną oraz malowane meble, aranżuje malarsko przestrzenie. Zapraszam do mojej wirtualnej przestrzeni twórczej…

www.sudecjanka.com