Witaj w Sudeckiej Krainie!

Specjalizujemy się w organizowaniu programów pobytowych oraz wycieczek pieszych i autokarowych.

Planujemy wycieczki jednodniowe i wielodniowe, układamy programy dla kolonii i zielonych szkół. Ponadto organizujemy eventy, gry plenerowe, spektakle teatralne, wycieczki tematyczne, warsztaty i prelekcje.

Łączymy dobrą zabawę z ciekawym i oryginalnym przekazem informacji o regionie. Naszą ofertę kierujemy do grup o szerokim przedziale wiekowym, grup zorganizowanych, uczestników konferencji i wyjazdów firmowych jak i grup kameralnych – kilkuosobowych. Nie układamy programów zza biurka, ani nie jeździmy palcem po mapie.

Do każdego programu i wycieczki podchodzimy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań abyś był zadowolony. Jeśli chcesz spędzić czas w ciekawy sposób, po prostu zadzwoń do nas lub napisz.

Pozdrawiamy

Ola i Jarek Szczyżowscy – Sudecka Kraina

Jarosław Szczyżowski przewodnik sudecki

Jarosław Szczyżowski

Przewodnik Górski Sudecki

Pilot Wycieczek

Jestem przede wszystkim spełnionym Przewodnikiem Sudeckim, lokalnym patriotą, pozytywnie zakręconym na punkcie Sudetów i Dolnego Śląska. Jestem pomysłodawcą i założycielem Teatru Ucieczkowego, który wciąż prowadzę, Gildii Przewodników Sudeckich im. Willa – Ericha Peuckerta – obecnie poza strukturą, i jeszcze kilku innych projektów krążących w przestrzeni. Nie da się ukryć, głowę mam pełną pomysłów, które reżyseruję i staram się urzeczywistniać na teatralnej scenie Sudetów.

Przewodniki Emocjonalne wydane przez wydawnictwo ADREM

Olga Orlińska Szczyżowska

Przewodnik Górski Sudecki

Pilot Wycieczek

Instruktor Rakiet Śnieżnych

Turystyka i sztuka, to moje dwie pasje, które staram łączyć z wielokulturowością tych ziem.

Zawodowo zajmuję się turystyką, pracując w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze jako edukator i przewodnik. Jestem też pilotem wycieczek certyfikowanym przez Dolnośląską Izbę Turystyczną.

Udzielam się społecznie działając w organizacjach pozarządowych. Byłam współzałożycielką stowarzyszenia Gildia Przewodników Sudeckich, a obecnie jestem członkiem stowarzyszenia Nowy Młyn, odwołującego się do tradycji przedwojennej kolonii artystycznej w Szklarskiej Porębie. Jestem współzałożycielką  Teatru Ucieczkowego niekonwencjonalnie łączącego teatralne środki wyrazu z doświadczeniem przewodnickim.

Od kilku lat uczestniczę w projektach transgranicznych, realizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, oraz w projekcie „Moja Mała Ojczyzna Sudety Zachodnie” kierowanego do młodzieży szkół średnich. 

Przewodnik Sudecki Olga Orlińska Szczyżwska