Zapraszamy na wieczór z lampami naftowymi w Miedziance. Tematem spaceru będą przede wszystkim tajemnice Miedzianki i sudeckiego uranu, mroczny czas bezpieki i siermiężnej polityki ZSRR oraz powojennego osadnictwa. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego miasteczko zniknęło? Wszystkiemu będzie towarzyszyła niepowtarzalna aura z nutą tajemniczości.
Miedzianka to doskonałe miejsce do tego, żeby przybliżyć jej historię o odkryć fenomen odrodzenia tego miejsca.
UWAGA:
Organizowane wydarzenie odbywa się w trybie treningu grupowych zajęć sportowych turystyki kwalifikowanej (rekreacyjno – krajoznawczej), prowadzonych przez trenera – przewodnika sudeckiego, wyspecjalizowanego w prowadzeniu tego typu zajęć.
Sudecka Kraina zastrzega, że w razie niekorzystnych warunków pogodowych, lub małej ilości uczestników, Wieczorna Miedzianka z lampami naftowymi może być przeniesiona na inny termin.
WAŻNE INFORMACJE:
– Rezerwacja pod adresem mailowym: sudeckakraina@o2.pl
– Miejsce spotkania: przy Browarze Miedzianka
– Strój dopasowany do warunków zewnętrznych,
– Buty najlepiej za kostkę
Uczestnicy otrzymają na czas spaceru lampy naftowe.
Ubezpieczenie NNW – we własnym zakresie. Udział mogą brać osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie pod opieką pełnoprawnych opiekunów.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk.

 

 

Galeria zdjęć

spacer po Miedziance