Wieczór na Polanie Czarownic w Górach Izerskich z lampami naftowymi.

W związku z licznymi zapytaniami o Noc Walpurgi, organizujemy drugi termin realizacji tej samej trasy – spacer z lampami naftowymi na Polanę Czarownic, który rozpocznie się spod Galerii Kozia Szyja w Kopańcu 145. Choć Noc Walpurgii jest tylko raz w roku zdecydowaliśmy niecą ją wydłużyć nie mniej pod inną nazwą, ale w tym samym temacie.

Spotkanie będzie miało charakter performatywny. Opowiemy o dawnych wierzeniach, obrzędach, tajemnych spotkaniach, miejscach związanych z dawnymi kultami na terenie Dolnego Śląska. Ponadto zaprezentujemy fragmenty ze zbioru legend, pt. „Opowieści Ostateczne”, autorstwa Leszka Różańskiego, który we własnej osobie będzie jednym z prowadzących to niezwykłe wydarzenie oraz fragmenty tekstów związanych z tematem czarownic i sag poświęconym Mocom (nie)czystym i ich Mistrzom.

UWAGA!

Na Placu Czarownic przewidziany jest mały poczęstunek wliczony w koszt biletu.

Wedle życzenia jeśli ktoś poczuje tak zwany flow w temacie, może zabrać ze sobą jakiś rekwizyt związany z magią, czarostwem, a najlepiej przebrać się w kostium adekwatny do tematu. Informujemy, że prowadzący będą również przebrani w kostiumy historyczne. Trasa nie jest forsowna, prowadzi leśną drogą wprost na Polanę Czarownic. Ze względu na ograniczenia „techniczne”, ilość miejsc mocno ograniczona.

WAŻNE INFORMACJE:

 

  • Obowiązuje wyłącznie rezerwacja mailowa: sudeckakraina@o2.pl
  • Miejsce spotkania: Galeria Kozia Szyja, miejscowość Kopaniec 145
  • Dystans: około 6km
  • Co zabrać: strój dopasowany do warunków pogodowych, buty najlepiej za kostkę
  • Ilość miejsc ograniczona.
  • Ubezpieczenie NNW – we własnym zakresie.

 

Biorąc udział w naszych wydarzeniach, akceptujesz Regulamin umieszczony na naszej stronie: www.sudeckakraina.pl REGULAMIN

 

 

Ze względu na sytuację epidemiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk.

 

 

Tel:

+48 515 761 005 – Jarek

+48 504 586 966 – Ola

Fot: AjtIS

FOTOGRAFIE W GALERII  Fot. Marcin Kaźmieruk

Sudecjanka   Sudecjanka.com