Wieczorny spacer z lampami naftowymi na Wysoki Kamień

Tym razem zapraszamy Was na wieczorny spacer z lampami naftowymi na Wysoki Kamień położny nad Szklarską Porębą w Górach Izerskim. Na jego szczycie rozpościera się, jeden z najpiękniejszych widoków w Sudetach Zachodnich nie ustępujący temu ze Śnieżki, czy Szrenicy.
Podczas wędrówki będą opowieści oczywiste i te mniej. A pod opiekę weźmie Was dwoje doświadczonych Przewodników Sudeckich. Na czas zwiedzania otrzymacie lampy naftowe. Pamiętajcie, że mamy już jesień. Zabierzcie ciepłe bluzy, czapki i kurtki, bo pogoda może być nieprzewidywalna.
Wędrówkę rozpoczniemy przy Zakręcie Śmierci i tam też zakończymy. Na miejscu znajduje się dogodny parking. Trasa jest średnio wymagająca. Czas trwania spaceru, to około 3,5 godziny. Pamiętajcie, że wchodzimy na ponad 1000 m n.p.m. średni dystans jaki przejdziemy to około 6,5 km.
Zastrzegamy jednak, że w razie całkowicie niesprzyjających warunków pogodowych. Spacer może zostać przeniesiony na inny termin.

WAŻNE INFORMACJE:

– Spotykamy się na parkingu przy Zakręcie Śmierci
– Wymagane buty trekkingowe i ciepłe ubranie (warunki górskie)

– Uczestnicy otrzymają na czas spaceru lampy naftowe
– Ubezpieczenie NNW – we własnym zakresie. Udział mogą brać osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie pod opieką pełnoprawnych opiekunów.

ZAPISY: sudeckakraina@o2.pl

DODATKOWE INFORMACJE POD TELEFONEM:

+48 515 761 005
+48 504 586 966

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk.