Wieczór z lampami na Zbójeckich Skałach i w Sztolniach Pirytu.

 

Zapraszamy na wieczór z lampami naftowymi na Zbójeckich Skałach i Sztolniach Pirytu. Te mniej znane zakątki Szklarskiej Poręby Dolnej kryją wiele ciekawostek i tajemnic. Między innymi odkryjemy Zbójeckie Skały i co się za tą nazwą kryje, opowiemy o Mniszym Lesie, zobaczymy piękny widok na Karkonosze w wieczornej aurze, udamy się do Sztolni Pirytu, opowiemy o poszukiwaczach cennych kruszców, czym jest złoto głupców, jak produkowano szkło. Będzie też o… I tu może postawmy kropkę.
Trasa jest lekka, łatwa i przyjemna… no i pełna tajemnic oczywiście
UWAGA:
Organizowane wydarzenie odbywa się w trybie treningu grupowych zajęć sportowych turystyki kwalifikowanej (rekreacyjno – krajoznawczej), prowadzonych przez trenera – przewodnika sudeckiego, wyspecjalizowanego w prowadzeniu tego typu zajęć.
Sudecka Kraina zastrzega, że w razie niekorzystnych warunków pogodowych, lub niskiej frekwencji, wieczorny spacer z lampami naftowymi może być przeniesiony na inny termin.
WAŻNE INFORMACJE:
– Rezerwacja wyłącznie pod adresem mailowym: sudeckakraina@o2.pl
– Miejsce spotkania: Szklarska Poręba Dolna – PARKING przy Kościele Niepokalanego Serca NMP
– Strój dopasowany do warunków zewnętrznych,
– Buty najlepiej za kostkę, w razie trudnych warunków raczki
Uczestnicy otrzymają na czas spaceru lampy naftowe.
Ubezpieczenie NNW – we własnym zakresie. Udział mogą brać osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie pod opieką pełnoprawnych opiekunów.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk.

UWAGA: Zapisanie się i korzystanie z usług B.T. Sudecka Kraina wiąże się z akceptacją i przestrzeganiem REGULAMINU dostępnego na naszej stronie interntowej

CZYTAJ REGULAMIN