Sudecka Kraina

GRABOWIEC ŻRÓDEŁKO

 

Zapraszamy na wieczór z lampami naftowymi na Górę Grabowiec. To jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Karkonoszach. Z jednej strony wieści krążą, że to najstarsze miejsce kultu rodzimowierczego, z drugiej według podań znajduje się tu Czakram porównywalny do wawelskiego. Ponadto obok kaplicy św. Anny wybija Cudowne Źródło o leczniczych właściwościach, zwłaszcza na złamane serce. Ponoć kiedy napijesz się z niego wody i otoczysz zgodnie ze wskazówkami zegara kaplicę, będziesz mieć powodzenie w miłość, a tę niechcianą możesz odczarować chodząc w przeciwną stronę.
Podczas spaceru dowiecie się o zielarce mieszkającej na zboczach Grabowca, dziwnych zjawiskach, które towarzyszą tu wędrowcom, a także zobaczycie piękny widok w wieczorowej aurze. Ponadto dotrzemy do tajemniczej sztolni i na Patelnię, na której znajduje się Czakram.
Trasa jest lekka, łatwa i przyjemna… no i pełna tajemnic oczywiście
UWAGA:
Organizowane wydarzenie odbywa się w trybie treningu grupowych zajęć sportowych turystyki kwalifikowanej (rekreacyjno – krajoznawczej), prowadzonych przez trenera – przewodnika sudeckiego, wyspecjalizowanego w prowadzeniu tego typu zajęć.
Sudecka Kraina zastrzega, że w razie niekorzystnych warunków pogodowych, lub niskiej frekwencji, wieczorny spacer z lampami naftowymi może być przeniesiony na inny termin.
WAŻNE INFORMACJE:

– Rezerwacja wyłącznie pod adresem mailowym: sudeckakraina@o2.pl

– Miejsce spotkania: parking na skrzyżowaniu ul. Liczyrzepy i drogi dojazdowej do Ośrodka Lubuszanin
– GPS: https://mapa-turystyczna.pl/#50.79589/15.71767/17
– Strój dopasowany do warunków zewnętrznych,
– Buty najlepiej za kostkę oraz raczki

Uczestnicy otrzymają na czas spaceru lampy naftowe.
Ubezpieczenie NNW – we własnym zakresie. Udział mogą brać osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie pod opieką pełnoprawnych opiekunów.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk.

UWAGA: Zapisanie się i korzystanie z usług B.T. Sudecka Kraina wiąże się z akceptacją i przestrzeganiem REGULAMINU dostępnego na naszej stronie interntowej

CZYTAJ REGULAMIN

CzechEnglishGermanPolishUkrainian