Sudecka Kraina

MIEDZIANKA MNISZKÓW BOLCZÓW dzienna

Zamek Bolczów, Mniszków, Miedzianka

Rudawy Janowickie – Zamek Bolczów, Mniszków, Miedzianka
Tym razem coś dla odmiany, w ciągu dnia i dla bardzo kameralnej grupy. Zapraszamy na historyczną wędrówkę po urokliwych i tajemniczych miejscach Rudaw Janowickich. Naszym przewodnikiem będzie Jaro Szczyżowski – licencjonowany przewodnik górski, pasjonat Rudaw Janowickich i tajemnic z nimi związanych. Startujemy z PKP Janowice Wielkie, tam dogodnie możecie zaparkować swoje samochody.
Pierwszym punktem na trasie będzie Zamek Bolczów”. To jeden z najpiękniejszych zamków obronnych, położony za Szlaku Zamków Piastowskich. Usłyszycie w nim między innymi o Grecie z Zamku Bolczów, o tym kim byli Husyci i co mają wspólnego z Andrzejem Sapkowskim, opowiemy jak budowano fortyfikacje obronne i o prawie karnym, jak niektórzy łby tracili nie tylko dla księżniczek.
Dalej powędrujemy w kierunku Głazisk Janowickich i Mniszkowa – malowniczo położonej miejscowości z rodowodem górniczym i pięknymi widokami. Podczas wędrówki dowiecie się wiele ciekawostek związanych z regionem i tego, co jeszcze można zobaczyć, a o czym milczą często książkowe przewodniki.
Punktem docelowym wędrówki będzie Miedzianka, tak zwane miasteczko widmo. Tam odkryjemy tajemnice sudeckiego uranu, opowiemy o mrocznych czasach bezpieki i siermiężnej polityki ZSRR. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego miasteczko zniknęło?
W Miedziance będzie możliwość skorzystania z dobrodziejstw Browaru Miedzianka, gdzie można na wynos zamówić dobre jedzonko i oczywiście lokalne piwo w kilku gatunkach. Po takiej wędrówce, jak znalazł. Dla tych co prowadzą, oczywiście w domu. Z Miedzianki wracamy do miejsca startu, czyli do Janowic Wielkich PKP.
Podczas wędrówki przewidziana mała degustacja produktu regionalnego
Sudecka Kraina zastrzega, że w razie niekorzystnych warunków pogodowych, lub niskiej frekwencji, wycieczka może być przeniesiona na inny termin.
UWAGA:
Wędrówka przeznaczona dla turystów wędrujących po górach na dłuższe dystanse.
Wędrówkę poprowadzi licencjonowany przewodnik górski – Jarosław Szczyżowski.
WAŻNE INFORMACJE:
• ZAPISY WYŁĄCZNIE NA MAILA: sudeckakraina@o2.pl
• Koszt: 50zł/os
• Data: 20.03.2021
• Spotykamy się na parkingu przy stacji PKP Janowice Wielkie
• Start o godzinie: 10:00
• Planowany powrót około: 16:00
• Dystans: około 13km
• Wymagane buty trekkingowe i odzież dostosowana do warunków pogodowych, opcjonalnie kijki trekkingowe
• Liczba miejsc BARDZO ograniczona.
• Ubezpieczenie NNW – we własnym zakresie. Udział mogą brać osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie pod opieką pełnoprawnych opiekunów.
Tel:
+48 515 761 005 – Jarek
+48 504 586 966 – Ola
Ze względu na sytuację epidemiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk.
UWAGA: Zapisanie się i korzystanie z usług B.T. Sudecka Kraina wiąże się z akceptacją i przestrzeganiem REGULAMINU dostępnego na naszej stronie interntowej http://www.sudeckakraina.pl/index.php/regulamin/

 

 

CzechEnglishGermanPolishUkrainian